A Reformáció értékei a Völgységben

2017. július 08-án szerveztük meg a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium főépületében és udvarán „A Reformáció értékei a Völgységben” c. programot, mely közvetlenül is kapcsolódott a Bajor és Magyarországi Evangélikus Egyház testvérkapcsolati találkozójához is. A program egyrészt bemutatta azokat a kulturális értékeket, melyeket az idetelepített német protestánsok hoztak magukkal, és lett a Völgység kultúrájának részévé. Német kulturális tánccsoportok, kórusok mutatták és szólaltatták meg az itt élők mindennapi életét. Dr. Harmati Béla László az itt található tárgyi örökségről, Dr. Krähling János pedig az építészeti örökségről tartott izgalmas előadást. Müller György és Lohn Annamária a németek történetén keresztül vezetett be a Völgység sokszínű, olykor tragikus történelmébe. Emellett kiállítások hozták közelebb a Reformáció örökségét. (Gyülekezettörténeti kiállítás, templomokról készült fotókiállítás, németek betelepítésével kapcsolatos grafika kiállítás, a malenkij robotot bemutató kiállítás, valamint nemzetiségi ruhák, egyházi és kulturális tárgyi emlékek). A programon folyamatosan mutatták be termékeiket a Völgységben élő kézművesek (fazekas, gyöngyfűző, pacskerkészítő), méhész, borász, kézműves sörfőző is jelen volt. A programot többek között köszöntőjével nyitotta meg Aradi András esperes, dr. Hafenscher Károly kormánybiztos, Potápi Árpád János államtitkár, Szabó Tibor alpolgármester és dr. Józan-Jilling Mihály Német Önkormányzat főtanácsosa. Összességében több mint 600-an voltak jelen, akik között mintegy 200-an Bajorországból érkeztek. A programot a Reformációi Emlékbizottság REB-17-PROG-0498 kódjelű pályázatán keresztül támogatta a Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő.

https://www.teol.hu/kultura/helyi-kultura/bonyhadon-huszonot-es-otszaz-eves-jubileumot-unnepeltek-833889/

Köszönjük WordPress! | Sablon: Baskerville 2, Anders Noren fejlesztésében.

Fel ↑